hakkimizda.jpg

Yüzyıllık bir binada yer alan restoranımız tarihi dokusunu siz değerli konuklarımıza yaşatmaya devam ediyoruz. Yapılan titiz bina restorasyon aşamalarında  mümkün mertebe binanın ana hatları korunmuştur. Yüksek tavan mesafesi ve duvarların eski oluşu aynı zamanda ses kirliliğini önlemektedir.

Tam tarihi bilinmemekle birlikte bina bu yüzyılın ortalarına kadar süthane olarak hizmet vermiştir, daha sonra ise bakkal olarak devam etmiştir. Eski sahibi olan Bulgar asıllı Todor Vasilev ‘in torunlarından satın alınan bina, günümüze kadar bir çok işletmeye ev sahipliği yapmıştır.

1999  Yılından itibaren ise Selçuk ailesi mekanı balık restaurantı olarak işletmektedir.

“GÖZ  YANILIR, MİDE  ASLA” sloganı  ile ‘’ Mer Restoran ‘’ bir çok mekandan farklı özelliklere sahiptir.Bölgemizde çok az restauranta  temizlik,hijyen ve muhafıza gibi kriterleri doğrultusunda  verilen Beyaz Zambak ödülün de sahibidir.Güleryüzlü personelin yanı sıra kalitesi ile de ünlenmiştir. Herkese hitap eden zengin menüsü ve temizliği ön planda tutan bir işletme tarzı benimsemiştir.Yaz ayları için özenle yapılmış terastan daha fazla bir bahçeye andıran teras katı da mevcuttur.

İşletme öncesi aşçı ve garson olan kardeşler ( Kemal ve Yüksel ) sektör içinden geldiklerinden, mesleğin tüm pozitif yanlarını mekanlarına yansıtmışlardır.

Gelinen noktaya bakılınca gürür verici bir tablo karşımıza çıkmaktadır.Artık mekanımızda seçkin müşteri portföyü ve ünlü simaların da yer aldığı bir işletme ortaya çıkmıştır.